Каменица има ШАМПИОН
☆☆☆ ЖФК Каменица Саса ☆☆☆
Шампиони во Прва Женска Фудбалска Лига на Македонија 2019/2020

👉 Управниот одбор на ФФМ донесе одлука за прекин на Прва ЖФЛ на Македонија.

👉 Со прекинувањето на првенствотото во Прва ЖФЛ за сезона 2019/2020, се замрзнува табелата заклучно со последното одиграно коло пред 12.03.2020година.

👉 После 14 одиграни кола, постигнати 13 победи и еден нерешен резултат со 73 постигнати гола и примени само 5 гола, нашата екипа е убедливо најдобра!!!

👉 ЧЕСТИТКИ за сите фудбалерки, стручниот штаб, сите поддржувачи, сите спонзори…ЧЕСТИТКИ за Македонска Каменица која за прв пат во својата историја има ШАМПИОН!!!

Фудбалска Репрезентација на Македонија
FFM – Zenski fudbal
Rudnik Sasa – Makedonska Kamenica
Општина Македонска Каменица